NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 16. 05. 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, odpust
w małym kościele. Uroczystość wyjątkowo przeniesiona do Sanktuarium ze względu na większą pojemność Kościoła. Suma Odpustowa o godz. 13:00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. W modlitwie Litanii Loretańskiej polecamy Bogu za przyczyną Matki Najświętszej, sprawy nasze osobiste i całej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy na te nabożeństwa wszystkich czcicieli Bożej Matki a zwłaszcza dzieci i młodzież. Nowenna środowa do Wspomożycielki w czasie nabożeństwa majowego, podczas którego uczcimy również św. Józefa z racji 19 dnia miesiąca.

3. W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna na remont elewacji kościoła. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4. Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15:00 w Sanktuarium.

5. Spotkanie Straży Maryjnej w środę o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

6. W przyszłą niedzielę 23 maja, Uroczystość Odpustowa w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Uroczystości rozpoczniemy o godz. 12.30 koncertem pieśni Maryjnych w wykonaniu chóru Parafialnego Rapsodia. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 13:00 przewodniczył będzie ks. Marcin Papuziński – kanclerz Kurii Kaliskiej. Na godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo maryjne, w czasie którego będziemy modlić się Akatystem - starożytnym hymnem ku czci Bogurodzicy. Niech dzień Odpustu będzie świętem całej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W czerwcu planujemy cykl katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych z terenu naszej parafii. Osoby, które planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie proszone są o kontakt z ks. Proboszczem w celu ustalenia dogodnego terminu przygotowania do Ślubu.

8. Parafialny Festyn Rodzinny będziemy przeżywać w niedzielę 6 czerwca. Osoby chcące wesprzeć to wydarzenie finansowo, rzeczowo lub fizycznie prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem. Ukazał się nowy numer Opiekuna.

10. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności śp. Grażyna Kosińska, Maria Raczkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Bucyk SDB