XXVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  27. 09. 2020 r.

1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:
W PONIEDZIAŁEK – św. Wacława
WE WTOREK – św. Michała, Gabriela i Rafała Archaniołów
W ŚRODĘ – św. Hieronima
W CZWARTEK – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
W PIĄTEK –  świętych Aniołów Stróżów

2.    Od czwartku zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16:30  a dorosłych codziennie o godz. 17:15. Nowenna do Wspomożycielki w środę podczas Różańca.

3.    W tym tygodniu przypada I–czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w pierwszy piątek na każdej Mszy świętej. W I-czwartek na godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę Świętą a następnie na spotkanie z ks. Marcinem. W I-piątek zapraszamy dzieci do spowiedzi od godz. 16:00 a młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00, na której będzie okazja do spowiedzi miesięcznej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w pierwszy  piątek miesiąca do południa, ks. Marcin w sobotę.

W  I – sobotę po Mszy św. o godz. 08:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, wynagradzająca za grzechy i zniewagi skierowane przeciwko Bogu i Jego Matce.  W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

W  tym tygodniu w środę 30 września swoje imieniny obchodzi ks. Hieronim Kotala. Drogiemu  Solenizantowi życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i szczególnej opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Zachęcamy do nabywania Opiekuna, w którym jest przepiękny artykuł o naszej Wspomożyciele.

Przed kościołem jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2021 rok w cenie 6;- złotych. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na Seminarium Diecezjalne w Kaliszu.  Posiadamy 400 sztuk kalendarzy z których nie mamy zwrotów dlatego bardzo serdecznie zachęcamy wiernych o ich nabywanie.

W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka
Twardogórskiej Wspomożycielki.

W minionym tygodniu z grona parafian doszli do wieczności: śp. Marek Bernacki, Florianna Mazurek i Franciszek Jabłoński….Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Krzysztof Bucyk sdb