NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
WE WTOREK - wspomnienie św. Flipa Neri
W PIĄTEK-  św. Urszuli Ledóchowskiej

2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Środowa nowenna do Wspomożycielki w czasie nabożeństwa.

3.    Dziś obchodzimy podwójną Uroczystość odpustową Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Uroczystość ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Z racji epidemii każda Msza Święta jest Mszą odpustową. Kazania na Mszach świętych w Sanktuarium głosi ks. Andrzej Witowski nasz parafianin, który powrócił z misji w Argentynie.
Z wyjątkiem Mszy o godz. 13.00, którą odprawi ks. dziekan i wygłosi okolicznościowe kazanie. Ze względu na epidemię czuwanie wieczorne rozpoczniemy wyjątkowo Mszą św. o godz. 18:00 w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła, następnie modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja którą poprowadzi Straż Maryjna.
W kościele Wniebowstąpienia Msze odpustowe o godz. 8.30,10.00 i 11.30

4.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem. Jest nowy numer Opiekuna, w którym możemy przeczytać o nowo wyświęconych księżach diecezji kaliskiej, o jubileuszu 25 lecia przyjęcia sakry biskupiej  przez ks. bp. Teofila Wilskiego, oraz przepiękny artykuł „Ja Karol Wojtyła”.

5.    Grupa ewangelizacyjna Lectio Divina zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 30 maja na Mszę święta o godz. 18.00, po której będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o wylanie Ducha Świętego od godz. 19.00 oraz modlitwa wstawiennicza. Szczegóły na plakatach.

Ks. Krzysztof Bucyk SDB